Kitapları veya etkinlik davetlerini alabilmek için şartlarınız nelerdir?

Hiçbir şart yoktur, çekilişe iştirak etmeniz yeterlidir.

Daha önce çekilişi kazanan katılımcılar yeniden katılabilir mi?

Her yeni çekilişte, önceki katılımlarınız ve sonuçları fark etmeksizin katılım sağlanabilmektedir. Her katılımcının kazanma şansı eşittir.

Kargoların gönderim ücretleri kime ait?

Kargolarımız gönderici ödemelidir, yani tarafımızca(Sarı Bezli Kadınlar) ödenmektedir.

Kitaplar sadece İstanbul-Ankara gibi şehirlere mi gönderiliyor?

Hayır, talep gelen ve Türkiye sınırları içersinde bulunan her yere gönderim yapılmaktadır.

Biz de katkıda bulunabilir miyiz?

Kullanılmaya uygun eski kitaplar da dahil olmak üzere istediğiniz adette kitap gönderebilir, askıda etkinlik daveti bırakabilir veya web sitemiz üzerinden doğrudan Sarı Bezli Kadın’larımıza kitap veya etkinlik daveti olarak ulaştırılacak miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

Toplu bağış yapılabilmesi mümkün mü?

Miktar fark etmeksizin bağış yapmak mümkündür ve ilgili bağışçılarımız madde 5’te söylendiği üzere bağışlarını gerçekleştirebilmektedir. Yayın, etkinlik veya firmalarının tanıtılmasını arzulayan kişi ve kurumlar ise Sarı Bezli Kadınlar platformu ile iletişime geçmelerinin ardından bağışlarını gerçekleştirebilmektedir.

Etkinlik davetlerine herkes gidebilir mi?

Davetiye kazanan tiyatrosever eşlik etmesini için istediği kişiyi kendisi belirler. (Gidilecek etkinliğin konumu bağışçı kurumumuza bağlı olup biletler etkinliğin gerçekleştiği şehirlerde yaşayan kadınlarımıza ulaştırılacaktır.)

Okuduğumuz kitaplar bizde mi kalıyor?

Kitaplarımızı geri gönderme zorunluluğu olmamaktadır ancak temennimiz başka Sarı Bezli Kadınlar’a yeniden bağışta bulunarak desteklemenizdir.

Eğitimler büyükşehirlerde mi gerçekleşiyor?

Eğitimler Sarı Bezli Kadınlar platformu imkanları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir, ancak yeterli talep oluşması halinde eğitimlerin Türkiye sınırları içerisinde her yerde yapılması mümkündür.

Platformunuz STK olma sürecine dernek veya vakıf olarak mı devam etmeyi planlamakta?

Sarı Bezli Kadınlar’ın tüm çabası Türkiye’deki kadınlarının hayatına dokunmak ve maruz kaldıklaları fırsat eşitsizliğini azaltmak yönündedir. Bu yolda gerçekleştirmeyi planladığı nihai amacı ise kooperatifleşerek kadın istihdamını arttırmaktır.